2014

2014 2018-05-22T09:58:25+00:00

Sağlıkta Üstün Hizmet Ödülleri 7 Kasım 2014 tarihinde düzenlenen Sempozyumda sahiplerine sunulmuştur.

a-Üstün Sağlıkçı Ödülü

Fenilketonüri hastalığının tanı ve tedavisine ilişkin öncü çalışmaları ve sağlık hizmetlerine yaptığı üstün katkılar nedeniyle Sayın Prof. Dr. Sayın İmran Özalp’a verilmiştir. Ödül ve Berat Sayın Prof. Dr. Münevver Bertan tarafından takdim edildi.

b- Sağlıkta Örnek İnsan Ödülü

Ruh sağlığı alanındaki öncü girişimleri, sivil toplum kuruluşlarındaki örnek çabaları ve sağlık hizmetlerine yaptığı üstün katkılar nedeniyle Prof. Dr. Sayın Şahika Yüksel’e verilmiştir. Ödül ve Berat Sayın Samim As tarafından takdim edildi.

Kadın sağlığı ve aile planlaması alanındaki örnek çalışmaları ve sağlık hizmetlerine yaptığı üstün katkılarının yanı sıra çok başarılı bir ekip üyesi olması nedeniyle ebe Sayın Ayşegül Dönmez’e verilmiştir. Ödül ve Berat Prof. Dr. Sayın Ayşe Akın tarafından takdim edildi.

c-Sağlıkta Üstün Yönetici Ödülü

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nde yönetici olarak başarılı çalışmaları ve sağlık hizmetlerine yaptığı üstün katkılar nedeniyle Prof. Dr. Sayın Tomris Türmen’e verilmiştir. Ödül ve Berat Prof. Dr. Sayın Seçil Özkan tarafından takdim edildi.

d-Basında Sağlık Ödülü

Halkın sağlık eğitimine ve toplum sağlığı düzeyinin geliştirilmesine sürekli ve düzenli olarak yaptığı üstün katkılar nedeniyle Kanal B’ye verilmiştir. Ödül ve Berat Prof. Dr. Sayın Zafer Öztek tarafından takdim edildi.

Basın aracılığı ile halkın sağlık eğitimine ve toplum sağlığı düzeyinin geliştirilmesine sürekli ve düzenli olarak yaptığı üstün katkılar nedeniyle Sayın Mesude Erşan’a verilmiştir. Ödül ve Berat Prof. Dr. Sayın Okan Atay tarafından takdim edildi.