2019

2019 2020-09-25T14:01:32+00:00
  • İzmir Şubesi Cihaz Alımları

İzmir Şubemiz hayırsever vatandaşların şartlı bağışları ile Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesine 32.999,99 TL’ye 5 adet duvara monte otoskop oftalmaskop cihazı, 122.040,00 TL’ye 2 adet diyaliz ünitesi, 6.480,00 TL’ye 12 kanallı EKG cihazı, 105.964,01 TL kardiyoloji kliniği için holter cihazları tansiyon 2/kan basıncı efor test sistemleri için cordoline wolk 400 H holter cihazı şubece alınarak hastaneye kurulumu sağlanmıştır. Çalışmaları nedeniyle İzmir Şubemizi kutlar teşekkür ederiz.

     

  • Öğrencilere Temizlik Seti

İstanbul’da faaliyet gösteren İZ Hareketi topluluğu yaklaşık 3 yıldır çocuk ve kadınlara yönelik sosyal ve kişisel gelişim amaçlı etkinlikler, projeler sürdürdüklerini, Vakfımız tarafından gönderilen 2.500 adet temizlik setinin çocuklara ve sanayide çalışan gençlere yönelik sağlık ve hijyen konusunda bir kampanya dağıtılacağını bildirmişlerdir. Toplam 9.100 adet daha yaptırılarak eğitim kurumlarımıza gönderilen temizlik seti sayısı 26.600 olmuştur.

Ekinci Özel Eğitim Meslek Okulu      Bismil Atatürk İlkokulu

         

 

Son yaptırılan temizlik setleri karton kutu yerine aynı ebatlarda daha kalıcı fermuarlı kalem kutusu şeklindeki çantaya konularak Vakıf logosu ve “Eğitim Amaçlı Kullanılacaktır” ibaresi eklenerek hazırlatılmıştır.

Diş Macunu ve fırçası yetkili üreticileri Banat ve Evyap’tan temin edilmiş, çanta sabun ve paketleyip kargolama işi de Tunart Reklam ile gerçekleştirilmiştir. En uygun teklifi veren bu firmalardan ihtiyaca binaen satın almalar devam etmektedir.

  • Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu

Toplumun önemli bir sorunu olan kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla Kadına Yönelik Şiddet Acil Çağrı hattı olarak 24 saat hizmet veren  656 96 96 numaralı telefon hattının personel eksikliği nedeniyle gece verilemeyen Acil Destek Hattının 24 saat hizmet verebilmesi için 60.000,00 TL destek sağlanmıştır.

  • Bilimsel Çalışmalara Destek

Bilimsel çalışmaların desteklenmesine bu yıl da devam edilmiş, çalışmalarda ve basılı materyallerde Vakfımızın adı ve logosunun yer alması sağlanmıştır.

-Ulusal Halk Sağlığı Kongresi

3. Uluslararası ve 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresinin 26-30 Kasım 2019 tarihlerinde “Geleceği Birlikte Kurmak: Halk Sağlığında Çok Sektörlü Yaklaşım” ana temasıyla Antalya’da gerçekleşen 600 kişinin katıldığı kongre için 25.000,00 TL destek sağlanmıştır. STK faaliyetleri ile ilgili bölümde katılımcılara Vakfımız faaliyetleri yönetim kurulu üyesi Sayın Dr.Nihal Bilgili Aykut tarafından aktarılmıştır.

-Sosyal Hizmet Sempozyumu

Ankara’da 22-27 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen “Evrensel Değerler Işığına Sosyal Hizmet Uygulamalarında Çağı Yakalamak” ana temalı Sosyal Hizmet Sempozyumunda kullanılmak üzere 10.000,00 TL destek sağlanmıştır.

-Fethiye Tazelenme Üniversitesi

Yaşlıların sosyal hayatın içinde olması, üretken olmaları, bilinçli aktif ve sağlıklı yaşlanmalarına destek olmak amacı ile Fethiye Tazelenme Üniversitesi kapsamında öğrenim gören öğrencileri için bez çanta, rozet, pilates minderi, yoga kemeri için 5.008,97 TL ödeme yapılmıştır.

-Okul Tuvaletlerinin Yenilenme Projesi

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ihtiyaç sahibi okulların onarımı için yardımseverlerin, yerel yönetimlerin köy ya da mahalle sakinlerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin destek ve emekleri ile bir araya getirdikleri toplumsal hareketi ve Vakfımızın maddi olarak desteği ile Şanlıurfa Ceylanpınar Atatürk İlkokulunun tuvaletlerin yenilenmesi ve eksiklerin giderilmesi için destek sağlanmıştır. Bu konudaki diğer talepleri de kabul edilmiş bu amaçla kullanılmak üzere vakıf hesabından iki seferde 9.300,00 TL gönderilmiştir.

-Tıp Eğitimi Çalıştayı

Başkent Tıp Öğrenciler Birliğinin 14-15 Aralık tarihlerinde TurkMSIC önderliğinde düzenledikleri Tıp Eğitimi Çalıştay’ın kırtasiye giderleri için 2.500 TL destek sağlanmıştır.

-Sağlık Ajandası

Güncel sağlık bilgilerinin yer aldığı takvim bastırılarak vakıf amacına uygun olarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir.