Medplast Sağlık Araç Gereçleri

Medplast Sağlık Araç Gereçleri 2018-05-10T12:38:12+00:00

Medplast-S Şırıngaları

Türkiye Kızılay Derneği, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Türk Kadınını Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı; sağlık araç ve gereçlerini sağlıklı ve ucuza üretmek amacı Medplast A.Ş.’yi kurmuştur.
MEDPLAST-S Tek kullanımlık şırıngaları. (WHO) Dünya Sağlık Teşkilatı’nın GMP (Good Manufacturing Practics) prensiplerine uygun ısı, nem ve basınç kontrollü temiz saha koşullarında, Alman Teknolojisi ile faaliyete 9 Mayıs 1990 tarihinde Sağlık Bakanlığı’ndan verilen yetki ile başlamıştır.

Ürettiği şırınga 2004 yılında TSE Kalite ödülünü almıştır.

20 yıl aralıksız Türkiye’ye hizmet verdikten sonra 2010 yılında üretime ara veren Medplast, 2014 yılında Çare Ltd. şirketi tarafından tüm hakları ile birlikte kiralanıp revizyondan geçirilerek 2015 yılında tekrar üretime geçmiştir. Üretilen tek kullanımlık plastik tıbbi sarf malzemelerinin hammaddesi medikal kullanıma uygun Polietilen ve Polipropilendir. Ve hammaddeler, hammadde deposundan üretim sahasındaki makinalara el değmeden vakumlama sistemi ile taşınmaktadır. Şırıngalarda kullanılan hipodermik iğneler; paslanmaz çelik kanül, polipropilen taban ve polipropilen kılıftan oluşmakta olup TS 4002 pr EN ISO7864 de belirtilen spesifikasyonlara uygundur.

Ambalajda kullanılan kağıt tıbbi kağıt olup DIN58953 bölüm 2 ve 6 da belirtildiği gibi bakteri geçirgen değildir ve her birim ambalaj üzerinde Etilen oksit gazına hassas kimyasal indikatör bulunmaktadır.

Tek kullanımlık plastik enjektörlerin sterilizasyon işleminde %90 Etilen Oksit % 10 CO2 gaz karışımı kullanılmaktadır. Fabrikada üretimi yapılan ve insan sağlığı açısından çok önemli yer tutan şırınga ve diğer ürünlerimiz özel şartlarda üretilmektedir. ARGE laboratuvarımızda belirli bir kalite anlayışı ile geliştirilen ürünlerimizin yine aynı kalite ile üretiminin devam etmesi için ileri teknoloji kullanılmaktadır.

Medplast Fabrikamızın milli ekonomiye katkısının yanında insan sağlığının korunması en temel ilkemizdir.

Kalitenin devamlılığı için temizlik ve hijyen kurallarına titizlikle dikkat edilmektedir.

Üretimimiz yılda en az bir defa bağımsız kuruluş tarafından incelenmektedir. Üretim sahamızın akredite laboratuvarlarca yapılan ölçümlerinde elde edilen verilere göre FDA (Class 10.000)’e, GMP C Klass şartlarını taşıdığı gösterilmiştir.

Üretimimizin her sterilizasyon şarjından sonraki testler ve hammadde girişinden nihai ürüne kadar olan bütün deney ve testler modern laboratuvarlarımızda yapılmaktadır.

ISO 13485 ve 93/42/EEC ye uygunluğu alınmış CE sertifikası ile MEDPLAST insan sağlığına verdiği önemi belgelemiştir. Türkiye de insan sağlığına vermiş olduğumuz hizmetten duyduğumuz gururu dünya insanlarına da vermekten kıvanç duymaktayız.

Türkiye’de insan sağlığına vermiş olduğumuz hizmetten duyduğumuz gururu dünya insanlarına vermekten kıvanç duymaktayız.