Vakfımızın Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesine Yaptığı Yardım

Vakfımızın Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesine Yaptığı Yardım

2020-10-05T06:48:46+00:00

Merkezi Ankara’da bulunan Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (SSYV), Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’nde eksikliği bulunan başta tomografi cihazı olmak üzere 360 kalemden oluşan ve piyasa değeri yaklaşık 3 milyon TL’yi bulan tıbbi cihaz yardımında bulundu. Vakfın ikinci başkanı Prof. Dr. Ayşe Akın, Çubuk’ta bulunan vakfa ait özel bir hastaneyi kapatmaları nedeniyle boşa çıkan cihazları Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Uğur Yıldız’ın isteği doğrultusunda hibe ettiklerini açıkladı.

Hastane içinde yapılan cihaz teslim törenine, hastaneyi yaptıran 19. dönem milletvekili olan hayırsever iş adamı Hamdi Eriş, Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Gevrek ve Orhan Yazıcı, Hastane Başhekimi Uğur Yıldız, hayırsever iş adamı Ökkeş Sultanoğlu, SSYV İkinci Başkanı Ayşe Akın, Vakıf Genel Müdürü Mustafa Subaşı, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe, AK Parti Belediye Meclis üyeleri, Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Feride Şahin ile birlikte vatandaşlar katıldı. Vakıf tarafından hibe edilen tıbbi cihazlar ve büro malzemeleri arasında tomografi, endoskopi ve anestezi, topuk dikeni, eforlu EKG, epilasyon, KBB mikroskopu, göz ultrasyon ile lazerli kombine elektro terapi uygulama olmak üzere 360 kalemden oluşan piyasa değeri yaklaşık 3 milyonu bulan hibede bulunuldu. Vakıf yöneticilerine teşekkür plaketi veren Başhekim Uğur Yıldız, “Çok basit cihazların eksikliğinden dolayı Ankara’ya çok hasta gönderiyorduk. Artık göndermek istemiyoruz. Amacımız, tam teşekküllü hastanede olması gereken cihazları temin etmek ve uzman doktor sayısını artırmak” dedi.

Vakfın ikinci başkanı Prof. Dr. Ayşe Akın ise “burada bu kadar özverili idareci ve hayırseverle karşılaşınca, az bile bağışladığımı gördüm. İnşallah Ankara’nın parlayan yıldızı Kazan, sağlık konusunda da parlayacak” dedi.