2017 Yılı Yardımları

2017 Yılı Yardımları 2018-05-14T12:35:08+00:00

Aile Sağlığı Merkezi Yapımı ve Açılışı

 Mülkiyeti Vakfımıza ait olan İzmir ili, Günaltay mahallesinde yapılan binanın 408,41 m2si aile sağlığı merkezi olarak yapılarak halkın kullanımına sunulmuştur. Projesine uygun olarak A Sınıfı Aile Sağlığı Merkezi olarak inşa edilen merkeze 5 aile hekimi taşınmış ve  sağlık hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Günaltay Mahallesindeki inşaatın yapı ruhsatı 1 Ağustos 2016 tarihinde, yapı kullanma izin belgesi ise inşaatın tamamlanması sonrasında 12 Aralık 2017 tarihinde alınmıştır.

Binanın açılışı Vakfımız Genel Kurul üyelerinin katıldığı törenle yapılmıştır.

İlköğretim Öğrencilerine Temizlik Seti

 Şanlıurfa ili Siverek Çıkrık köyü rehberlik öğretmenin öğrencilerine temizlik alışkanlığı kazandırmak amacıyla diş fırçası, diş macunu ve sıvı sabuna ihtiyaçları olduğu bilgisi alınması üzerine harekete geçilerek Vakfımızın adı ve logosunun bastırıldığı kutulara birer diş fırçası, diş macunu ve sıvı sabundan oluşan temizlik seti yerleştirilmiş ve adı geçen okula gönderilmiştir.


Siverek Çıkrık Köyü Öğrencileri

Ağabeyli İlkokulu Öğrencileri

Bölgeden gelen geri bildirimlere dayanılarak aynı setten 2000 adet daha yaptırılarak 800 adedi Şanlıurfa Raif Mumcu İlkokuluna, 204 adedi ise Kahramanmaraş Ağabeyli İlkokuluna gönderilmiştir.

 

Okul idarecileri Vakfımıza teşekkürlerini bildirmişlerdir. Bu girişimleri ile halk sağlığına katkı sağlayan öğretmen ve idarecileri kutlarız.

  • Sağlık Bilimleri İçin Anatomi Kitabı

 

 Prof. Dr. Sayın Gürsel Ortuğ kaleme aldığı “Sağlık Bilimleri İçin Anatomi” kitabının teklif hakkını Vakfımıza vermiştir. Vakfımız Hipokrat Kitapevi ile anlaşarak 1. baskı hakkını vermiş ve kitabın 1650 adet basım ve dağıtımı bu kitapevi tarafından yapılmıştır. İçerik resimleri Yayınevi tarafından sağlanarak anatomi alanında içerik ve baskı kalitesi olarak övünülecek yeni bir eser ortaya konmuştur. Kitaptan 100 adet Vakfımıza verilmiştir. Yeni bir iş modeli olarak yapılan bu sistemde başarılı sonuç alınması halinde 2.baskısı teklif alınmak suretiyle yapılabilecektir.


Ulusal Halk Sağlığı Kongresi
 

Halk Sağlığı Uzmanları Derneğinin 15-19 Mart 2017 tarihleri arasında “Halk Sağlığı Barışa Köprü” ana teması ile gerçekleşen 19. kongreye 15.000 TL destek sağlanmıştır.

 

  • Sağlıkta Eşitsizlikler ve Ötekileştirmeyen Tıp Eğitimi

Türk Tıp Öğrencileri Birliğinin 23-24 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantısında “Sağlıkta Eşitsizlikler ve Ötekileştirmeyen Tıp Eğitimi” başlıklı düzenleyeceği çalıştay için 1.450 TL destek sağlanmıştır.

  • Ulusal Tıp Eğitimi Kongresi

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneğinin 9-12 Mayıs 2018 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde İzmir’de yeni ve güncel bilimsel gelişmeleri paylaşmak gelecekte yapılabilecek çalışmalar ve uygulamalara yönelik yeni öngörüler oluşturmak hedefi ile yapılacak çalışmaların basılı materyali ile Kongre içerisinde yapılacak “sağlık savunuculuğu” öğrenci çalıştayı için 10.000,00 TL destek olunması için karar alınmıştır.